O TEDx

O TEDx, kde x = nezávisle organizovaná akce

TEDx je lokální událostí organizovanou dobrovolníky, jež spojuje lidi a sdílení zkušeností v duchu ideálů, které stojí za to šířit – podobně jako TED. Na akci TEDx se TED Talks video a živí řečníci kombinují, aby se spojili lidé se zájmem o podobná témata a došlo k vyvolání diskuze nad těmito tématy. Tyto akce organizované místními dobrovolníky jsou označeny jako TEDx, kde x = nezávisle organizovaná událost TED. Jednotlivé akce TEDx jsou organizovány lokálně, ale TED jim k tomu poskytuje základní pravidla a předpisy.

O TED

TED je nezisková organizace věnovaná nápadům, které stojí za šíření. Začala jako čtyřdenní konference v Kalifornii před třiceti lety, později se TED rozrostl, aby podpořil svou misi s několika iniciativami. Výroční konference TED vyzývají přední světové myslitele a činitele, aby mluvili maximálně 18 minut o svých myšlenkách. Mnoho z těchto rozhovorů je pak zdarma k dispozici na TED.com. Mezi přednášející TEDu patřili například Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Sal Khan a Daniel Kahneman.

Mezi mediální iniciativy společnosti TED patří i TED.com, kde jsou denně zveřejňovány nové zprávy.

TED založil projekt Audacious Project, který se zabývá společným přístupem k financování myšlenek s potenciálem vytvářet změny ve velkém rozsahu.